واکسن کرونای ایرانی

واکسن کرونای ایرانی

واکسن کرونای ایرانی در مرحله آزمایش قرار دارد و ممکن است عوارضی داشته باشد .

مینو محرز , عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا بیان کرد : داوطلبان آزمایش این واکسن باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و اگر فوت کنند ,دیه به آن ها تعلق بگیرد که با خیال راحت به تزریق این واکسن اقدام کنند  زیرا هیچ خطر مرگی برای افراد ندارد .

مینو محرز گفت : واکسن کرونااز ویروس ضعیف شده ساخته شده است و هیچ گونه خطری برای افراد ندارد . احتمال دارد که این واکسن کرونای ایرانی عوارض خفیفی داشته باشد که چندان مهم نیست اما در برخی مواقع ممکن است سایر اعضا بدن مثل کبد , قلب و ریه را تحت تاثیر قرار دهد که این امر مورد بررسی می باشد .

عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا گفت: واکسن ایرانی کرونا مجوز تست انسانی را دریافت کرده و تا اواخر خرداد سال آینده به تولید انبوه می رسد . بر طبق رسم , تیم سازنده ابتدا این واکسن را روی خودشان تست می کنند . این واکسن مانند واکسن مشابه چین و روسیه ویروس ضعیف شده است و اصلا مرگ و میر ندارد .

در صورتی که برای داوطلبان بعد از تزریق واکسن مشکل پیش بیاید دیه پرداخت خواهد شد وگرنه با ویروس ضعیف شده هیچ مرگ و میری رخ نمی دهد . محرز افزود : مردم همچنان رعایت کنند زیرا به اواخر کار کرونا رسیدیم . 

به دلیل مشکلات حمل ونقل ,وارد کردن واکسن خارجی به ایران بسیار دشوار است .